8 spotkań online w kameralnej grupie

Wrażliwy Krąg Wsparcia

Przygotowanie do porodu i macierzyństwa dla kobiet, które cenią wyczucie, empatię, delikatność. Szukają wspierających towarzyszek i ukojenia swoich obaw. Z dbałością o Swoją wrażliwość. Kreatywnie, z pasją i zaangażowaniem.

Jesteś kobietą wrażliwą na swoje potrzeby, która ma bogate życie wewnętrzne i chce bezpiecznej przestrzeni na dzielenie się tym, co czuje? Potrzebujesz widzieć w drugim człowieku autentyczność i zaangażowanie?

Chcesz przestrzeni skrojonej na miarę, gdzie będziesz rozumiana przez osoby podobne do siebie, poczujesz się bezpiecznie i zyskasz odwagę do porodu/cięcia cesarskiego pełnego mocy?

Ważna jest dla Ciebie zarówno konkretna wiedza na temat porodu, połogu, laktacji, opieki nad noworodkiem, jak i przygotowanie emocjonalne?

Chcesz przygotować się do porodu tak, by zadbać o swoje granice, określić potrzeby, przećwiczyć strategie do ich zaopiekowania, mówić o nich bez lęku, głośno i odważnie?

Potrzebujesz zbudować kontakt ze swoim ciałem, który jest niezbędny w czasie porodu? Utulić trudne emocje i zyskać sieć wsparcia nie tylko w czasie ciąży, ale także po porodzie? Złapać oddech pełną piersią i mieć nadzieję na dobry poród?

Jeśli i TY masz w sobie podobne potrzeby i pragnienia to pokażę Ci, że poród nie polega na wytrzymywaniu, ale opiekowaniu swoich emocji i potrzeb. Na podążaniu za sygnałami z Twojego ciała. Na zaufaniu do siebie.

To właśnie zaufanie do siebie chcę w Tobie obudzić, tak byś mogła
Rodzić w porozumieniu ze Sobą.

Zawalczymy wspólnie o Twoje poczucie bycia widzianą, rozumianą, zauważaną ze swoimi potrzebami. Tak żeby nie zniknąć, nie przestać się liczyć, nie czuć się samotnie!

 

IMG_20210420_113753_2_edited_edited.jpg

Cześć

Mam na imię Paulina. Jestem położną, pedagożką. Przede wszystkim jestem wysoko wraliwą mamą, która doświadczyła porodu pełnego sprawczości i mocy.

 

Pomagam uwierzyć wrażliwym kobietom w to, że poród może być dobrym doświadczeniem.

 

Pokazuję jak opiekować się sobą w macierzyństwie i jak budować autentyczną sieć wsparcia.

Czego możesz się spodziewać?

Łagodność i autentyczność

Będziemy się widywać na spotkaniach w kameralnych 6 osobowych grupach. Stworzymy przestrzeń na karmiącą wymianę doświadczeń z innymi wrażliwymi, zaangażowanymi kobietami, które tak jak Ty potrzebują autentycznej relacji, Poczujesz ulgę, że nie musisz nic w sobie zmieniać, a jedynie towarzyszyć z życzliwością i łagodnością.

Bez dodatkowych trudności

Będziemy się widzieć i słyszeć, (Google Meet/ Zoom)a Ty możesz leżeć wygodnie i popijać ulubioną herbatę. Będziesz miała czas i bezpieczną przestrzeń, na rozmowę. To nie jest kurs, w którym dostajesz dostęp do materiałów i sama z nimi pracujesz. Nie musisz przerabiać niezliczonej ilości treści, odsłuchiwać wielogodzinnych nagrań. Po prostu bądź ze mną, raz w tygodniu na żywo. To wystarczy. Będę Cię widziała i słyszała z Twoimi obawami lękami, pytaniami, i reagowała na bieżąco. 

Empatyczne towarzyszenie

Przed nami wspólne 7 tygodni. Będziemy widywać się raz w tygodniu na spotkaniach na żywo, które będą trwały 1,5 godziny.
Dodatkowo Krąg wspiera Katarzyna Figlewicz - położna, psycholożka. Jeśli tylko napotkasz jakiś problem pomożemy Ci go zaopiekować. 
Będziesz miała również dostęp do grupy na Fb, gdzie odpowiadamy na pytania pomiędzy spotkaniami i dzielimy się dodatkową  wiedzą, inspirujemy.
Po porodzie zaproszę Cię na spotkanie (1,5 godziny) w Kręgu dla Mam. Wtedy zdecydujesz czy idziesz z nami dalej. Nawet jeśli poród będzie inny niż zakładałaś zyskasz bezpieczne miejsce do opiekowania trudnych emocji. Nie zostaniesz z nimi sama.

Przestrzeń dla Ciebie

W czasie każdego spotkania jest przestrzeń na dzielenie się swoimi bieżącymi doświadczeniami, tym co ważne w danym momencie, na świętowanie i opłakiwanie. Rdzeniem spotkania jest konkretny temat ( szczegółowy program spotkań znajdziesz poniżej). Korzystam z różnych narzędzi, które w kreatywny sposób wpuszczają powietrze do trudnych tematów, opiekują emocje, uczą empatii i ciepła dla siebie. 

Bonusy i prezenty

W ramach Wrażliwego Wsparcia otrzymasz liczne bonusy, które będą pomocne w oswajaniu tematu porodu. 

Na przykład? Otrzymasz plan porodu w formie formularza z podpowiedziami. Będziesz mogła wybrać i zaznaczyć swoje preferencje. 

Czekają na Ciebie też liczne wizualizacje i relaksacje, które pogłębią kontakt ze sobą i relację z Twoim dzieckiem (już na tak wczesnym etapie) oraz wspierające pdf-y.

Dodatkowo stworzysz wspierający kolarz porodowy ze swoim hasłem mocy.

Sprawdzone strategie

Przez 8 tygodni ćwiczymy wspólnie zauważanie potrzeb tak, by się sobą efektywnie opiekować. Dbamy o to, co ważne tak by również po porodzie nasze potrzeby nie zniknęły, nie przestały się liczyć.

Wiedza i doświadczenie

Tematy spotkań to efekt wielu wywiadów pogłębionych z kobietami wysoko wrażliwymi. Zebrałam ich historie, doświadczenia, sprawdziłam co jest dla nich ważne i tak powstała esencja- wiedza, z której sama chętnie bym skorzystała, wsparcie którego mi zabrakło w okołoporodowym czasie.

Stań na straży swoich potrzeb razem ze mną 

W świecie w którym wiele osób pokazuje, że najważniejszym elementem przygotowania do porodu jest droga wyprawka, ja zadbam o to byś czuła się bezpiecznie i miała sieć autentycznego wsparcia.

 

Wiem, że nawet najpiękniejsze lniane body i najdroższy wózek nie sprawi, że przestaniesz czuć się samotna ze swoimi obawami, trudnymi emocjami, zmęczeniem.

 

Zapraszam Cię do przestrzeni w której będzie miejsce na Twoje potrzeby. Będziesz widziana i słyszana, nawet jeśli Twój głos jest jeszcze bardzo cichy.

Namalujmy Twój poród potrzebami (1)_edited.jpg

Czego dowiesz się podczas
naszych spotkań?

1. Jak powracać do stanu równowagi z lekkością?

Poznamy się i osadzimy w Kręgu Wsparcia.

Przywitamy Twoją wrażliwość i określimy cel Twojej obecności na spotkaniach.

Stworzysz listę czynności, które wnoszą w Twoje życie równowagę, radość i spokój.

Poznasz strefy regulacji i sprawdzisz, w której z nich jesteś teraz.

2. Jak tworzyć sieć dobrego wsparcia wokół siebie?

Przyjrzysz się Twojej sieci wsparcia,

określimy rodzaj wsparcia, jaki dają Ci poszczególne osoby.

Zastanowisz się czego potrzebujesz i w jaki sposób możesz wyrażać te prośby, aby być usłyszaną.

Narysujesz swój indywidualny

diagram wsparcia.

Dowiesz się czym się różni pocieszanie od rezonowania

3. Jak przygotować się do porodu/cięcia cesarskiego w oparciu o Swoje potrzeby? 

Przyjrzysz się dokładnie Swoim potrzebom w przygotowaniu do porodu. Określisz co jest dla Ciebie ważne, a co warto odpuścić.

Dowiesz się jak zadbać o poczucie bezpieczeństwa w czasie porodu. Poznasz różne możliwości, dostępne strategie działania.

Stworzysz Swoją mapę potrzeb. Określisz swoje miejsce wpływu.

Dowiesz się co ma wspólnego odczuwanie bólu porodowego z poczuciem sprawczości. 

4. Jak przygotować swoje ciało do porodu i obudzić swoją miednicę?

Dowiesz się jak ruch i świadomość swojego ciała wpływa na poród i dlaczego nie powinno się rutynowo nacinać krocza.

Poznasz pozycje wertykalne i zobaczysz jak ułatwiają poród.

Sprawdzisz jak to jest budzić do ruchu swoją miednicę.

Wykonasz proste ćwiczenia, które są ważne w przygotowaniu do porodu.

Każdy poruszany w Kręgu Wsparcia temat wnosił coś dobrego, otwierał oczy, "poszerzał horyzont" mojego patrzenia czy czucia. Czasem wystarczyło jedno zdanie lub zdjęcie (a pięknie "podajecie" materiały).

Ania, mama Janka
5. Jak zadbać o łagodne powitanie Twojego dziecka na świecie?

Będziesz miała możliwość nawiązania relacji z dzieckiem jeszcze przed porodem. 

Dowiesz się czego najbardziej potrzebuje Twoje dziecko w pierwszych chwilach po porodzie

Dowiesz się jak odsłaniać świat stopniowo tak, by wspierać rozwój dziecka.

Zrozumiesz jak ważna jest jakość dotyku dla rozwoju Twojego dziecka. Będziesz mogła sobie wyobrazić jak wygląda poród z perspektywy dziecka.

6. Jak zaopiekować ból w czasie porodu?

Popatrzysz na wrażliwość jak na szczególną zdolność sensoryczną.

Dowiesz się jak sprawić, by każdy z kanałów zmysłowych stał się furtką do dobrego porodu.

Dowiesz się jak możesz wykorzystać to, że twoje niektóre zmysły są szczególnie czułe.

Poznasz "słuchowe, kinestetyczne, wizualne" sposoby opiekowania się bólem.

7. Jak być asertywną i stawiać granice w zgodzie ze swoją wrażliwością?

Dowiesz się jak być asertywną w kontakcie z personelem medycznym.

Sprawdzisz jak to jest stawiać granicę i mówić o swoich potrzebach. 

Będziesz ćwiczyć na realnych przykładach. 

Stworzysz swój kolarz porodowy z hasłem mocy.

8. Spotkanie w kręgu Mam (po porodzie)

Porozmawiamy o tym jak czujesz się w nowej roli. Jak to jest być mamą.

Określisz z czym się na daną chwile zmagasz, co chcesz opłakać, a co potrzebujesz świętować i celebrować.

Po spotkaniu podejmiesz decyzję czy kontynuujesz spotkania.

Jeśli czujesz, że to może być coś dla Ciebie, jeśli tęsknisz za byciem wysłuchaną, kliknij poniżej i umów się na bezpłatną 15 - 20 minutową rozmowę. 
Poznaj lepiej Wrażliwy Krąg Wsparcia.

Krąg dodaje odwagi!

Uczestniczki pierwszej edycji Kręgu Wsparcia spotykają się online co tydzień, od ponad roku! Zaczynały będąc w ciąży. Dziś są Mamami 12 miesięcznych, wspaniałych maluchów. Co więcej, choć jesteśmy z różnych miast, dzielą nas setki kilometrów, to mamy za sobą spotkanie stacjonarne, twarzą w twarz, które przyniosło niesamowitą radość. 

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jestem absolutnie dumna z tego co wspólnie stworzyłyśmy. Wiem, że nasze spotkania dają siłę. Dodają odwagi uczestniczkom, ale też mi jako opiekunce Kręgu. Pierwsza edycja powstała z miejsca bój się i rób – była źródłem niesamowitych przemian. Okazuję się, że to najlepsze miejsce do startu. Dlatego nawet jeśli się boisz, wahasz to dołączenie do Wrażliwego Wsparcia może być najlepszym pomysłem, sposobem, pierwszym krokiem na bycie odważną. Bycie odważną w porozumieniu ze Sobą – nie za wszelką cenę. 


Czy chcesz, swój poród " jakoś przetrwać", "jakoś wytrzymać"? Pamiętać czas narodzin swojego dziecka jedynie jako czas zaciskania zębów z bólu, strachu, niemocy?

Spotkania we Wrażliwym Kręgu Wsparcia to wezwanie do działania, do tego by być widzianą i słyszaną ze swoimi potrzebami. Ukrywanie swojego strachu, myślenie "jakoś to będzie" tak naprawdę pozbawia ducha, potencjału, kreatywności, kontaktu ze sobą, ekscytacji, celebrowania radości z przywitania dziecka na świecie. 

Na spotkaniach pielęgnujemy wrażliwość i jednocześnie budzimy odwagę.

Poznaj Swój lęk.png

„W ciąży miałam depresję i bałam się, że jak dotknie mnie ta poporodowa to się zupełnie poskładam. Tutaj w Kręgu przestaję się bać. Bliscy nie potrafili mi tego lęku wybić z głowy. A Wy potraficie ten lęk zaopiekować. Przy Was staję się odważniejszą mamą”.

Kaja, mama Wilusia

Sprawdź, co mówią uczestniczki Kręgu wsparcia

Opinie_mobile.png
Opinie1.png
 

Co otrzymasz decydując się na Krąg Wrażliwego Wsparcia

7 tygodni Wrażliwego Wsparcia
7 spotkań online na żywo, co tydzień (1,5 godziny)
1 spotkanie po porodzie (2 godziny)
dostęp do grupy na Facebooku z moim prowadzeniem
nagrania relaksacji i wizualizacji
wspierające pdfy
edytowalny formularz planu porodu z podpowiedziami
Szablony LEAD MAGNET 1080x1080 — kopia.png
Szablony KURS ONLINE 1080x1080 — kopia.jpg

Płatność w 2 etapach 

 early birds 2x199 PLN

cena standardowa 2x250 PLN

Płatność jednorazowa

early birds 398 PLN

cena standardowa 500 PLN

Decydując się na płatność jednorazową zyskujesz 15% rabatu na konsultacje indywidualne.

Warianty płatności

Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną rozmowę wprowadzającą, zarezerwuj sobie miejsce w Kręgu w specjalnej cenie. Uwaga - tylko 6 miejsc.

Chcę dołączyć do Kręgu.
Co mam zrobić?

 

Umów się z na bezpłatną rozmowę wprowadzającą, by bliżej poznać Wrażliwe Wsparcie.

Jak wygląda rozmowa?

 

  • jest niezobowiązująca - możesz po niej zrezygnować z udziału w Kręgu,

  • jest bezpłatna, swobodna,

  • trwa około 15 - 30 min, 

  • odbywa się na platformie Zoom,

  • opowiem Ci o Wrażliwych Kręgach Wsparcia i o moim marzeniu,

  • dowiesz się, kim jestem i jakie Twoje potrzeby chcę zaopiekować,

  • będziesz mogła zadawać pytania, tak aby rozwiać swoje wątpliwości,

  • poczujesz jaka energia towarzyszy Wrażliwemu Wsparciu,

  • ustalimy czy ten program odpowiada Twoim potrzebom,

  • poznasz szczegółowy plan spotkań.

 
Twoje wypowiedzi będę traktować poufnie. Pamiętaj, nie ma niewłaściwych odpowiedzi. 
Dzięki rozmowie chcę się dowiedzieć jakich rozwiązań potrzebujesz i czy Wrażliwy Krąg Wsparcia Ci je zaoferuje.

Umów się na rozmowę ze mną wybierając samodzielnie termin spotkania poprzez aplikację Appointy

lub wypełnij formularz poniżej, zostaw swój adres email, napiszę do Ciebie w ciągu 24 godzin z propozycją terminu spotkania. Pamiętaj żeby sprawdzić czy wiadomość ode mnie nie trafia do spamu.

Wiesz, że poród to coś więcej niż kilkanaście godzin na sali porodowej

 

To przeżycie, które może być przepełnione magią, intensywnością doznań, mocą, sprawczością. To też pierwsze życiowe doświadczenie Twojego dziecka. Może być pełne lęku, zacisku, przesycone Twoją myślą przewodnią: "jakoś wytrzymam", albo pełne akceptacji dla intensywności doznań, pełne miłości. 

Przecież wiesz, że życie nie jest od tego, żeby je jakoś wytrzymywać.

 

Możesz podchodzić do porodu jak do filmu przygodowego, albo jak do horroru i z uporem maniaka zasłaniać sobie oczy.

Możesz mieć też możliwość być reżyserką tego filmu. Akceptować, wiedzieć rozumieć, mieć wpływ. 

Radość, ból, ekstaza, zachwyt, strach mogą napływać i odpływać jak fale oceanu, a Ty nie musisz bezdradnie dryfować pomiędzy nimi, by jakoś się utrzymać. Możesz po prostu płynąć.