top of page
Malarstwo abstrakcyjne

6 spotkań online w kameralnej grupie

Krąg Wsparcia

Przygotowanie do porodu i macierzyństwa.
Dla kobiet, które cenią swobodę, lekkość i empatię.
Kreatywnie, z pasją i zaangażowaniem.
Dla ukojenia swoich obaw.

Wyobraź sobie, że nie musisz już szukać sposobów na odpowiednie przygotowanie do narodzin Twojego dziecka. Porzucasz z zadowoleniem przekopywanie się przez tony poradników i przestajesz oglądać wielogodzinne webinary. 

Zamiast tego, raz w tygodniu, z ciepłą herbatą zatapiasz się w swoim wygodnym fotelu i rozmawiasz z fajnymi babkami o tym, co dla Ciebie ważne (bez wychodzenia z domu). Bez ścisku w brzuchu i presji.

I właśnie tak, niby przy okazji, chaos w Twojej głowie zostaje ogarnięty, a Ty z ciekawością, a nawet nutką ekscytacji, przygotowujesz się do narodzin dziecka.

Jak to brzmi dla Ciebie?

Zapraszam Cię do Kręgu Kobiet, które tak jak ty cenią empatię, swobodę, kreatywność. Poznasz moc relaksacji i budujące poczucie bezpieczeństwa, lekkie wizualizacje. Każde spotkanie zaczynamy od krótkich, przyjemnych ćwiczeń, które pokochasz od pierwszego wejrzenia.

Poznasz narzędzia, które rozbudzą Twoją wiarę we własne możliwości i pozwolą przekopać się przez warstwę mało wspierających przekonań i obaw.

Dzięki spotkaniom w kręgu, wyrwiesz się ze schematów myślenia, nazwiesz trudne emocje i lęki w prosty sposób. Poznasz strategie na przerwanie błędnego koła lęk - napięcie - ból.

Wspólnie wykonamy kolaż porodowy, mapę Twoich potrzeb, narysujemy kręgi lęku i kręgi sprawczości, wykorzystamy bogato ilustrowane karty emocji i potrzeb.

Zaangażujemy Twoje zmysły: dotyk (masaż), powonienie (aromaterapia), słuch (muzykoterapia).

Zapraszam cię do 6 spotkań online w Kręgu Wsparcia dla kobiet w ciąży. 

Przygotujesz się do porodu i macierzyństwa w bezpiecznej przestrzeni, kreatywnie, z ciekawością i zaangażowaniem.

Dołącz do Kręgu i namaluj poród swoimi potrzebami!

Cześć

Mam na imię Paulina. Jestem położną, pedagożką zdrowia, mamą, która doświadczyła porodu pełnego sprawczości i mocy.

Pokazuję jak przygotować się do porodu i macierzyństwa kreatywnie, bez nudy, w swobodnym działaniu, bez presji, z lekkością.

Jest takie powiedzenie: wiedza jest tylko plotką dopóki nie zamieszka w mięśniach.

 

To czego uczymy się na temat porodu jest tylko teorią dopóki nie zintegrujemy tego za pomocą odpowiedniej formy kreatywnego działania, żeby stało się częścią Nas.

 

 

IMG-20210707-WA0010-temp_done (1)_edited.jpg
kiedy
kiedy ruszamy
dwie położne.png

To już V edycja Kręgu Wsparcia

Ruszamy w październiku! Przed nami 6 spotkań

 11.10.2023 godzina 11.00

 18.10.2023 godzina 11.00

 25.10.2023 godzina 11.00

 08.11.2023 godzina 11.00

 15.11.2023 godzina 11.00

Termin ostatniego spotkania zaplanujemy wspólnie.

Czego możesz się spodziewać?

Łagodność i autentyczność

Będziemy się widywać na spotkaniach w kameralnej, 6-10 osobowej grupie. Stworzymy przestrzeń na karmiącą wymianę doświadczeń z innymi zaangażowanymi kobietami, które tak jak Ty potrzebują autentycznej relacji. Poczujesz ulgę, że nie musisz nic w sobie zmieniać, a jedynie towarzyszyć z życzliwością i łagodnością.

Lekkość i swoboda

Będziemy się widzieć i słyszeć, (Google Meet/ Zoom)a Ty możesz leżeć wygodnie i popijać ulubioną herbatę. Będziesz miała czas i bezpieczną przestrzeń, na rozmowę. To nie jest kurs, w którym dostajesz dostęp do materiałów i sama z nimi pracujesz. Nie musisz przerabiać niezliczonej ilości treści, odsłuchiwać wielogodzinnych nagrań. Po prostu bądź ze mną, raz w tygodniu na żywo. 

Empatyczne towarzyszenie

Przed nami wspólne 6 tygodni. Będziemy widywać się raz w tygodniu na spotkaniach na żywo, które będą trwały 2 godziny.

Będziesz miała również dostęp do grupy na Fb, gdzie odpowiadam na pytania pomiędzy spotkaniami i dzielę się dodatkową  wiedzą.
Po porodzie zaproszę Cię na spotkanie (2 godziny) w Kręgu dla Mam. Wtedy zdecydujesz czy idziesz z nami dalej. Nawet jeśli poród będzie inny niż zakładałaś zyskasz bezpieczne miejsce do opiekowania trudnych emocji. Nie zostaniesz z nimi sama.

Przestrzeń dla Ciebie

W czasie każdego spotkania jest przestrzeń na dzielenie się swoimi bieżącymi doświadczeniami, tym co ważne w danym momencie. Rdzeniem spotkania jest konkretny temat (szczegółowy program spotkań znajdziesz poniżej). Korzystam z różnych narzędzi, które w kreatywny sposób wpuszczają powietrze do trudnych tematów, opiekują emocje, uczą empatii i ciepła dla siebie. 

Pobudzenie kreatywności

Otrzymasz liczne bonusy, które będą pomocne w oswajaniu tematu porodu. 

Na przykład?

"Karty Empatii Porodowej: Wspierająca Komunikacja z Partnerem" - te karty to praktyczne narzędzie, które pomoże Tobie i Twojemu partnerowi nauczyć się komunikować w trakcie porodu.
 
"Sztuka Porodu: Kreatywna Przygoda z Kolażem - Plik PDF" z inspiracjami, które można wykorzystać podczas zajęć, gdzie będziemy tworzyć kolaż porodowy. Tworzenie kolażu porodowego to element arteterapii, może być kreatywnym i terapeutycznym procesem. Uwaga, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Czekają na Ciebie też liczne wizualizacje i relaksacje, które pogłębią kontakt ze sobą i relację z Twoim dzieckiem (już na tak wczesnym etapie).

Sprawdzone strategie

Przez 6 tygodni ćwiczymy wspólnie zauważanie potrzeb tak, by się sobą efektywnie opiekować. Dbamy o to, co ważne tak, by również po porodzie nasze potrzeby nie zniknęły, nie przestały się liczyć.

Wiedza i doświadczenie

Tematy spotkań to efekt wielu wywiadów pogłębionych z kobietami przygotowującymi się do porodu w klasycznej szkole rodzenia. Zebrałam ich historie, doświadczenia, sprawdziłam co jest dla nich ważne, czego im zabrakło, co by chciały zmienić. Tak powstała esencja- przygotowanie do porodu oparte na wiedzy i doświadczeniu, ale też swobodzie, kreatywności, empatii, idei wolności, wyzwoleniu spod ciągłej presji.

Namalujmy poród Twoimi potrzebami

W świecie w którym wiele osób pokazuje, że najważniejszym elementem przygotowania do porodu jest droga wyprawka, ja zadbam o to byś czuła się bezpiecznie i miała sieć autentycznego wsparcia.

 

Wiem, że nawet najpiękniejsze lniane body i najdroższy wózek, najlepszy laktator nie sprawi, że przestaniesz czuć się samotna ze swoimi obawami, trudnymi emocjami, zmęczeniem.

 

Zapraszam Cię do przestrzeni w której będzie miejsce na Twoje potrzeby. Będziesz widziana i słyszana, nawet jeśli Twój głos jest jeszcze bardzo cichy.

dwie położne.png
Plan spotkań

Czego dowiesz się podczas
naszych spotkań?

1. Jak powracać do stanu równowagi z lekkością?

Poznamy się i osadzimy w Kręgu Wsparcia.

Wykorzystamy karty emocji i potrzeb, by poczuć się swobodnie.

Stworzysz listę czynności, które wnoszą w Twoje życie równowagę, radość i spokój.

Zielona, czerwona czy niebieska? Poznasz strefy regulacji i sprawdzisz, w której z nich jesteś teraz.

2. Jak przygotować swoje ciało do porodu i obudzić swoją miednicę?

Dowiesz się jak ruch i świadomość swojego ciała wpływa na poród i dlaczego nie powinno się rutynowo nacinać krocza.

Poznasz pozycje wertykalne i zobaczysz jak ułatwiają poród.

Sprawdzisz jak to jest budzić do ruchu swoją miednicę.

Wykonasz proste ćwiczenia, które są ważne w przygotowaniu do porodu.

Każdy poruszany w Kręgu Wsparcia temat wnosił coś dobrego, otwierał oczy, "poszerzał horyzont" mojego patrzenia czy czucia. Czasem wystarczyło jedno zdanie lub zdjęcie (a pięknie "podajesz" materiały).

Ania, mama Janka
3. Jak zadbać o łagodne powitanie Twojego dziecka na świecie?

Będziesz miała możliwość nawiązania relacji z dzieckiem jeszcze przed porodem. 

Dowiesz się czego najbardziej potrzebuje Twoje dziecko w pierwszych chwilach po porodzie

Dowiesz się jak odsłaniać świat stopniowo tak, by wspierać rozwój dziecka.

Zrozumiesz jak ważna jest jakość dotyku dla rozwoju Twojego dziecka. Będziesz mogła sobie wyobrazić jak wygląda poród z perspektywy dziecka.

4. Jak zaopiekować ból w czasie porodu?

Sprawdzisz, co wiesz o bólu w porodzie, odkryjesz swoje "bezpieczne miejsce".

Dowiesz się jak sprawić, by każdy z kanałów zmysłowych stał się furtką do dobrego porodu.

Dowiesz się jak możesz wykorzystać to, że twoje niektóre zmysły są szczególnie czułe.

Poznasz "słuchowe, kinestetyczne, wizualne" sposoby opiekowania się bólem.

5. Jak przygotować się do porodu, by czuć sprawczość?

Dowiesz się jak przerwać błędne koło: lęk-napięcie- ból.

Narysujesz swoje kręgi sprawczości i lęku.

Odkryjesz magię pracy z pięknie ilustrowanymi kartami.

Stworzysz swój kolaż porodowy z hasłem mocy.

6. Spotkanie w kręgu Mam (po porodzie)

Porozmawiamy o tym jak czujesz się w nowej roli. Jak to jest być mamą.

Określisz z czym się na daną chwile zmagasz, co chcesz opłakać, a co potrzebujesz świętować i celebrować.

Po spotkaniu podejmiesz decyzję czy kontynuujesz spotkania.

Jeśli czujesz, że to może być coś dla Ciebie, kliknij poniżej i umów się na bezpłatną 15 - 20 minutową rozmowę. 
 

Krąg dodaje odwagi!

Uczestniczki pierwszej edycji Kręgu Wsparcia spotykają się online co tydzień, od ponad roku! Zaczynały będąc w ciąży. Dziś są Mamami 12 miesięcznych, wspaniałych maluchów. Co więcej, choć jesteśmy z różnych miast, dzielą nas setki kilometrów, to mamy za sobą spotkanie stacjonarne, twarzą w twarz, które przyniosło niesamowitą radość. 

Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jestem absolutnie dumna z tego co wspólnie stworzyłyśmy. Wiem, że nasze spotkania dają siłę. Dodają odwagi uczestniczkom, ale też mi jako opiekunce Kręgu. Pierwsza edycja powstała z miejsca bój się i rób – była źródłem niesamowitych przemian. Okazuję się, że to najlepsze miejsce do startu. Dlatego nawet jeśli się boisz, wahasz to dołączenie do Kręgu może być najlepszym pomysłem, sposobem, pierwszym krokiem na bycie odważną. Bycie odważną w porozumieniu ze Sobą – nie za wszelką cenę. 


Czy chcesz, swój poród " jakoś przetrwać", "jakoś wytrzymać"? Pamiętać czas narodzin swojego dziecka jedynie jako czas zaciskania zębów z bólu, strachu, niemocy?

Spotkania w Kręgu Wsparcia to wezwanie do działania, do tego by być widzianą i słyszaną ze swoimi potrzebami. Ukrywanie swojego strachu, myślenie "jakoś to będzie" tak naprawdę pozbawia ducha, potencjału, kreatywności, kontaktu ze sobą, ekscytacji, celebrowania radości z przywitania dziecka na świecie. 

Na spotkaniach w twórczy sposób budzimy odwagę.

Namalujmy Twój poród potrzebami (1)_edited.jpg

„W ciąży miałam depresję i bałam się, że jak dotknie mnie ta poporodowa to się zupełnie poskładam. Tutaj w Kręgu przestaję się bać. Bliscy nie potrafili mi tego lęku wybić z głowy. A Wy potraficie ten lęk zaopiekować. Przy Was staję się odważniejszą mamą”.

Kaja, mama Wilusia

Sprawdź, co mówią uczestniczki Kręgu wsparcia

Opinie_mobile.png
Opinie1.png

Co otrzymasz decydując się
na Krąg Wsparcia

6 tygodni wsparcia
5 spotkań online na żywo, co tydzień (2 godziny)
Dodatkowe 1 spotkanie po porodzie (2 godziny)
Dostęp do grupy na Facebooku z moim prowadzeniem
Nagranie relaksacji "Bezpieczne miejsce"
Workbook: "Namaluj poród swoimi potrzebami"
Karty Potrzeb do wykorzystania z partnerem
"Przygoda z Kolażem" - Plik PDF z inspiracjami
Kopia Szablony KURS ONLINE 1080x1080.png
bioreudzial

Ile to kosztuje?

Wypełnij formularz i umów się na bezpłatną rozmowę wprowadzającą, zarezerwuj sobie miejsce w Kręgu w specjalnej cenie. Uwaga - tylko 10 miejsc.

poznaclepiejwrazliwykrag

Chcę dołączyć do Kręgu.
Co mam zrobić?

Umów się z na bezpłatną rozmowę wprowadzającą, by bliżej mnie poznać.

 

 

Jak wygląda rozmowa?

  • jest bezpłatna, swobodna, chwila zatrzymania i przyjemności dla Ciebie,

  • trwa około 15 - 30 min, 

  • odbywa się na platformie Google Meet, otrzymasz wszystkie wskazówki przed rozmową,

  • opowiem Ci o Kręgach Wsparcia i o moim marzeniu,

  • dowiesz się, kim jestem i jakie Twoje potrzeby chcę zaopiekować,

  • będziesz mogła zadawać pytania, tak aby rozwiać swoje wątpliwości,

  • poczujesz jaka energia towarzyszy Rodzić w porozumieniu ze Sobą,

  • ustalimy czy ten program odpowiada Twoim potrzebom,

  • poznasz szczegółowy plan spotkań.

 
 

wypełnij formularz, zostaw swój adres email, napiszę do Ciebie w ciągu 24 godzin z propozycją terminu spotkania. Pamiętaj żeby sprawdzić czy wiadomość ode mnie nie trafia do spamu.

Wiesz, że poród to coś więcej niż kilkanaście godzin na sali porodowej

Narodziny dziecka to przeżycie, które może być przepełnione magią, intensywnością doznań, mocą, sprawczością. To też pierwsze życiowe doświadczenie Twojego dziecka. Może być pełne lęku, zacisku, przesycone Twoją myślą przewodnią: "jakoś wytrzymam", albo pełne akceptacji dla intensywności doznań, pełne miłości. 

Przecież wiesz, że życie nie jest od tego, żeby je jakoś wytrzymywać.

 

Możesz podchodzić do porodu jak do filmu przygodowego, albo jak do horroru i z uporem maniaka zasłaniać sobie oczy.

Możesz mieć też możliwość być reżyserką tego filmu. Akceptować, wiedzieć rozumieć, mieć wpływ. 

Radość, ból, ekstaza, zachwyt, strach mogą napływać i odpływać jak fale oceanu, a Ty nie musisz bezradnie dryfować pomiędzy nimi, by jakoś się utrzymać. Możesz po prostu płynąć.

bottom of page